Érdekes magyarázat a Jobbik-majálison elhagyott mobilról
A Belügyminiszter szerint nem titkosszolga hagyta el a mobilt, hanem a gyermekkorú lánya, aki a nagymamájával volt kint a rendezvényen.
A Belügyminiszter szerint nem titkosszolga hagyta el a mobilt, hanem a gyermekkorú lánya, aki a nagymamájával volt kint a rendezvényen.
Mivel a terrorszervezeteknek szakértőkre van szükségük, logikus, hogy az egyetemisták körében igyekeznek beszervezni tagjaikat, itthon is. Egyszer a Zrínyi egyetem egyik előadója keveredett abba a gyanúba, hogy valójában egy fegyveres akcióhoz toboroz az intézményben. A magyar elhárításnak nehéz dolga van, amíg a terroristák csak interneten veszik fel a kapcsolatot a célszeméllyel.
Az új szolgálati törvény megszüntetné az Alkotmányvédelmi Hivatal és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat szakszervezeteit. A vezetőik még csak magyarázatot sem kaptak a példátlan lépésre, a Belügyminisztérium a hvg.hu kérdéseire sem válaszolt.
Semmilyen jogi aggályt nem lát a speciális technológia alkalmazásával kapcsolatban Pintér Sándor belügyminiszter annak ellenére, hogy többek között nincs meg a jogszabályi alap az arcfelismerésre képes térfigyelő kamerák bevezetésére, ráadásul az szembemegy minden adatvédelmi elvvel. Ez derül ki a belügyminiszter Harangozó Tamás szocialista politikusnak adott válaszából. Korábban azt tervezték, hogy a szakszolgálat működteti a kamerákat, most úgy néz ki, az önkormányzatok végeznék ezt a feladatot, de számukra a titkos információgyűjtést jelenleg a jogszabályok nem teszik lehetővé.
Szembemegy minden adatvédelmi elvvel, a nemzetbiztonsági szolgálatok és a rendőrség intézményi szétválasztásának követelményével, de nincs is meg hozzá a jogszabályi alap. Ennek ellenére a Kocsis Máté vezette önkormányzat a Belügyminisztériummal karöltve mégis arcfelismerő térfigyelő kamerarendszert szereltetne fel a Józsefvárosban. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság is tiltakozik a terv ellen, és cáfolja, hogy a Belügyminisztérium bevonta volna őket az egyeztetésekbe.
Augusztus elsejei hatállyal kinevezték a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat főigazgatójává Szabó Hedviget.
A Belügyminisztérium rendészeti államtitkára szerint adminisztratív hiba lehetett, hogy a Magyar Közlöny múlt pénteki számában megjelent Szabó Hedvignek, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat főigazgatójává történő kinevezése. Lázár János, a Miniszterelnökség vezetője azt mondta, könnyen lehet, hogy hibázott a kormány az ügyben, a kinevezés ügyét pedig érdeklődéssel figyeli.
Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának összehívását kezdeményezi a független Vadai Ágnes a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat múlt héten – meghallgatás nélkül – kinevezett vezetője miatt. A DK politikusa Orbánt és Pintért is meghallgatná.
A Magyar Nemzet információi szerint ma összeül a nemzetbiztonsági bizottság, ahol sor kerülhet Szabó Hedvig meghallgatására. Az MSZP a hét végén a belügyminisztertől kért magyarázatot arra, miként nevezhette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat új főigazgatóját bizottsági meghallgatás nélkül.
Elvileg a kinevezés előtt kötelező meghallgatni a vezetőket a parlamenti bizottságnak. Szabó Hedvig esetében ez nem történt meg.
Leváltották a polgári titkosszolgálat, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat vezetőjét.
Fegyveres rablás miatt emeltek vádat a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat egy volt tagja ellen.
Olcsó, nem saját néven lévő, eldobható telefon az egyik legjobbnak tartott megoldás egy volt nemzetbiztonsági tiszt szerint arra, ha attól tart valaki, hogy lehallgathatják. Lehallgatni ugyan csak törvényesen lehet, de titkosszolgálatok tevékenysége nehezen ellenőrizhető, így annak a vizsgálata sem egyszerű, hogy minden lehallgatást törvényesen végeznek-e. Rengeteg embert lehallgatni technikailag lehetséges, de a felvételek feldolgozása kapacitást igényel, ami véges.